PROGNOOS. Kiiret hinnakasvu ai
   Nõukogu liikmete ja osanike v
   Riigikohus: juhatuse liikmele
   Osakapitali sissemakse ei pea
   PwC audiitor: levinumad eksimu
   Võlakoormast vabaneda soovija
   Maksu- ja Tolliameti infosüst
   Ettevõtete ja majapidamiste v
   Jaanuaris tasuti 1,8 protsenti
   Maksuvõla kuvamine peatatud
   Novembris võeti eluasemelaenu
   Ettevõtlussektori kasum suure
   PROGNOOS. Majandus on tõusu l
   Madis Müller: eeldused majand
   Ettevõtetele teevad muret kõ

Kinnisvaraturul algas aasta rahulikult

21.02.24 17:52

Maa-ameti andmetel tehti 2024. aasta esimesel kuul kinnisvaraturul 2502 ostu-müügitehingut, mida on 1 protsent vähem kui eelmine aasta. Tehingute koguväärtus oli ligi 246 miljonit eurot, mis on umbes 12 miljonit enam kui jaanuaris 2023.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1318 tehingut, hoonestatud maadega 327 tehingut ning hoonestamata maadega 697 tehingut. Korteriomandite ja hoonestamata maa tehingutest tähendab see kasvu vastavalt 1 protsent ja 2 protsenti. Hoonestatud maa tehingute arv langes 19%.

Tallinnas tehti 542 korteritehingut, mida oli 19 protsenti rohkem kui 2023. aasta jaanuaris. Võrreldes eelmise kuuga langes tehingute arv pealinnas 33 protsenti, kuid see on ootuspärane, sest detsember on ajalooliselt üks aasta kõige aktiivsem kuu ning jaanuar see-eest madalama aktiivsusega. Tehingud uute korteritega Tallinnas jätkas langustrendis, samas korterite järelmüük kasvas aasta võrdluses 40 protsenti. Pärnu korteriturul toimus jaanuaris 25 korteritehingut, kõik toimusid järelturul. Tartus müüdi jaanuaris 90 korterit.

Jaanuaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2902 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kasvanud ligi protsendi. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis jaanuaris keskmiselt 4507 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2729 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul 29 protsenti ning järelturu ruutmeetri hinnatase on ligi 3 protsenti suurem kui 2023 jaanuaris. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2256 eurot, mis tähistab aastast langust ligi 6 protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli jaanuaris 1904.

https://maaamet.ee/uudised/kinnisvaraturul-algas-aasta-rahulikult

Tagasi

Veel uudiseid

PROGNOOS. Majandus on tõusu lävel
Madis Müller: eeldused majanduskasvu taastumiseks on paranenud
Ettevõtetele teevad muret kõrged laenuintressimäärad